בחירת אסלות

עיצוב | פרסם כאן
 
 

 

 דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים אסלות

בחירת אסלות מאפשרת לכם לקבוע את עיצובו של כל חדר שירותים או שרוקלחת. קיימים מספר דגמים של אסלות שכדאי להכיר: מונובלוק, אסלה בה הניאגרה וגוף האסלה מחוברים יחדיו ללא מוט מפריד. בנוסף ישנן אסלות תלויות, ללא מיכל הדחה גלוי. ניתן לבחור דגם גלוי, בו המכל מחובר לצינור הגבהה שיוצא מחלקה בקיר הממוקמת מאחורי האסלה. להלן מספר נושאים חשובים שכל אחד חייב להכיר בטרם יפנה לבחור אסלה.

הטמעת אסלת מונובלוק בחדר שירותים

אסלת מונובלוק מצריכה חדר בגודל בינוני גדול בשל כך שלא ניתן למקם את המיכל בקו האסלה, אלא אך ורק בקו אחורי לה משום שמדובר בשני רכיבים המחוברים זה לזה. בהשוואה לאסלה עם ניאגרה מוגבהת, הפיסול עבה יותר משום שמדובר על משטח ישיבה וניאגרה הנמצאים באותו גובה, באותו קו רוחב, ולכן כל השטח שנמצא מול אותה אסלה צריך להיות גדול על מנת לספק מספיק מקום להטמעתה. הממד השני, שאופקי לאסלה יכול להיות קטן או בינוני קטן כי אין לו השפעה על עומק האסלה. במקרה כזה, רצוי לבחור מיכל ניאגרה קטן כדי לשמור על פרספקטיבת האסלה ביחס לחדר.

הטמעת אסלה תלויה

אסלה זו ייעודית בייחוד לשירותי אורחים, כאשר יש 2 דרכים לבצע את ההתאמה. הראשונה היא לבחור דגם מונובלוק, בו המיכל סמוי בתוך הקיר, ולכן בשונה משירותים רגילים, בשירותים אורחים הדגם פרגמטי משום שהמכל אינו צורך מקום פיזי בחדר. השנייה היא לבחור דגם עם מכל מוגבה, כמו בדגמי אסלות הפלסטיק הישנות. צינור מרכזי מפריד בין המכל לגוף האסלה והוא עצמו חצוב במגרעת בקיר, כש- 3 ס"מ הגבוהים ביותר של המוט נשלפים החוצה לצורך חיבור גוף המכל. גם במקרה זה ניתן לבצע את ההתקנה בחדר קטן משום שמאחורי האסלה אין חפץ עבה וגדול אלא מוט ארוך הודק. החלק העבה המשני, הניאגרה (המכל), מחובר לאותו מוט ולכן הוא וגוף האסלה יושבים על אותו עובי. זאת, בניגוד לאסלת מונובלוק גלויה, בה גוף הישיבה והניאגרה מחוברים יחדיו ויוצרים מידת עובי כפולה לחדרים גדולים. לכן, בחדר שהוא שירותי אורחים קטן ניתן או להטמיע מונובלוק סמוי או אסלות עם מכל מוגבה ומוט מפריד חצוב בקיר.
 
 
עשוי לעניין אתכם גם: כיורים מעוצבים
 
 
ארונות אמבטיה 2 מגירות  , בחירת אסלות  , מהם חלקי חילוף לאסלות? הכירו את התשתית שמייצבת לכם את מתקן השירותים  , מוטות פינוק