תכנון מטבחים בדירות קטנות

עיצוב | פרסם כאן
 
 

 

 

 
 

 

 טיפים לתכנון מטבחים בדירות קטנות

מטבחים בדירות קטנות נראים תמיד מאד מסובכים לעיצוב. בייחוד כאשר אתם דיירים מרובים שמתגוררים בדירה (זוג אוהבים, שותפים וכד') כל אחד צפוי למשוך לכיוון אחר, כשהשאיפה של שניכם היא ששניכם תהיו מרוצים, אבל במטבח קטן לא ניתן לבטא כל מה שרוצים בשל הגבלת מקום. מה עושים? מצטמצמים. הצמצום, אגב, לא רק חוסך לכם מקום, אלא גם מונע טעויות קשות בתחום העיצוב, כפי שנלמד בהמשך.
 
טיפים לעיצוב ארונות
 
מומלץ לבחור רק את הקיר בו יימצא שיש המטבח כקיר הארונות. אם ישנה אפשרות לחצוב בקיר אחר, ולהטמיע אותם שם, עשו זאת. במידה והמטבח נמצא בדירה מחולקת, ואין אפשרות כזו, עשו לעצמכם טובה ובחרו רק בכיר של הכיור והשיש כקיר הארונות. הטמיעו שם 2-3 ארונות תחתונים ו- 2-3 ארונות עליונים. דאגו שבאחד מהפתחים בארונות התחתונים לא יהיו מדפים והטמיעו שם את פח הזבל שלכם. דאגו שאחד הפתחים של הארונות התחתונים יהיה צר והטמיעו שם מספר מגירות בטור יורד.
 
טיפים לעיצוב שיש
 
בקיר בו הצבתם את הכיור והארונות, רכזו את השיש. נצלו כ- 3/4-2/3 מהקיר, ובחלק הקטן שיישאר הטמיעו את המקרר. בדרך זו, כל החלקים החשובים של המטבח: קירור, שיש וארונות מרוכזים בקיר אחד, ויש לכם עוד 3 קירות לבנות פינת אוכל, להטמיע מכשירי חשמל על שידות שונות, וכד'.
 
 
טיפים לעיצוב פרזול
 
הקפידו על פרזול קטן. אם זו עטיפה לדפנות הארונות, המדפים והמגירות, דאגו שהיא תהיה צרה. אם זו ידית לאיזשהו החסן, דאגו שהיא תהיה קטנה. בעיצוב כפרי נהוג להשתמש בפרזול עגול (למשל ידית טלסקופית לכל דלת ארון), ובעיצוב בורגני נהוג להשתמש בפרזול מלבני או מדורג (2 מלבנים אחד על השני מסודרים כמו זוג מדרגות). חשוב לציין כי רכישת פרזול כמו של מטבחים גדולים ימקד יותר מדי תשומת לב בהם, ושאר המטבח ייראה מיותר ואפילו בעל עיצוב חלול לא מעט.
 
טיפים להשלמת המטבח
 
שידות ושולחנות נדרשים בשביל לסיים את שהתחלתם לעצב. מכאן ואילף כמעט כל מה שתבחרו יהיה מתאים, אבל חשוב לזכור שיש הגבלת מקום, ולכן לפני שרצים לחנויות הרהיטים יש לערוך מדידות ולתכנן מראש איפה יהיה השולחן ואיפה יהיו השידות עם מכשירי החשמל, כולל גדלים רלוונטיים שיימדדו מראש על ידיכם.
 
 
תנו למומחים לעצב לכם את המטבח המושלם - מטבחים דא קוצ'ינה