בריכות שחיה ביתיות

עיצוב | פרסם כאן
 
 

 

 סוגיות חשובות בבחירת בריכות שחיה ביתיות

הבחירה להתקין בריכות שחיה ביתיות בחצרות שלכם היא בחירה באיכות חיים, בחוויית ספורט אולטימטיבית ובמציאות חיים תוססת ומספקת. בשונה מן העבר, עת תהליך ההתקנה היה ארוך וסבוך, כיום הדרך לבריכה חדשה פשוטה בהרבה. הדבר מתבטא בעלויות יותר נמוכות, בחוסר צורך בפרוצדורות מול הרשויות (בבריכות מסוימות. באחרות, עדיין יש בכך צורך) ומעל לכל – בעיצובי בריכה שאתם כלקוחות יכולים לתכנן. בעבר, היה מעט היצע של בריכות שחיה, רובן נקבעו על ידי הספקים ללא יכולת לשנות את המתווה. אם אתם מעוניינים לקנות בריכות שחיה ביתיות בשנת 2019, מומלץ מאד שתקראו ותפנימו את הסוגיות שלפניכם.

בריכות שחייה ביתיות מבוטנות מול לא מבוטנות

זהו ההבדל העיקרי בין בריכות שחיה ביתיות שונות. בריכות אשר עשויות בטון מצריכות בקשת אישורי בנייה מהמועצה המקומית, פרוצדורת בנייה ארוכה, ואספקת אמצעי אבטחה ושמירה על הבריכה למניעת אידוי ונפילות. כל זאת מכיוון שהבריכה נמצאת מתחת לגובה פני הקרקע, כמו בריכה של מועדוני ספורט. בנוסף, הבטון הוא יציקת בטון ומשמעותה היא בנייה, וזה מצריך אישור מועצה. לכן, האם ניתן להטמיע בריכה מתחת לגובה פני הקרקע ללא אישור מועצה? התשובה היא כן אם מדובר בגיגית מוכנה ולא ביציקה, כמו למשל גיגית פיברגלס. האם יתר הבריכות צריכות אמצעי הגנה בטיחותי למניעת נפילות? רק אם הן בנויות מתחת לפני הקרקע. ניתן לרכוש בריכות שחיה ביתיות מעץ גושני שייבנו על הקרקע עצמה, ועבורן ניתן להסתפק בכיסוי למניעת אידוי בלבד.

הזנת מים בתעלות גלישה לעומת הזנתם בסקימרים

אמצעי הזנת המים חשוב מאד גם לחוויית הרחצה שלכם. כל מערכת הזנה מתפקדת באופן שונה, ולכן אנו המתרחצים נחוש בכך כשנשהה במים. מערכת הזנה בתעלות גלישה מבוססת על הרעיון שגובה פני המים כגובה פני הקרקע, ולכן כשנכנסים לבריכה – המים יעלו לשפת הבריכה, יזלגו למסננים ויוחזרו לבריכה בצינורות קרקעיים משם תורגש זרימה קלה של מים נקיים ומסוננים. שיטה אחרת היא שימוש בסקימרים. במקרה כזה גובה פני המים נמוך מגובה הקרקע, ועל הבריכה ישנם צינורות דקים הנקראים סקימרים אשר מתיזים מים לתוך הבריכה בלחץ בינוני-נמוך.

תכנון מבני של הבריכה

חלק ניכר מדגמי הבריכות הם TAYLOR MADE, כלומר ניתנים לשינוי המבנה לבקשת הלקוח. ניתן לבדוק בהדמיות מחשב עיצובים שונים של מדרגות ירידה למים, סולמות מתכת, ציפוי בריכה PVC מול פסיפסים, ועוד. על בסיס זה, ניתן לבחור את המבנה התכנוני והעיצוב הנדרש לבריכה.
 
 
 
בריכות שחיה ביתיות  , מרקיזות באשדוד