דלתות כניסה

עיצוב | פרסם כאן
 
 

 

 מקבץ שאלות ותשובות על בחירת דלתות כניסה

דלתות הן התקני בקרת כניסה לבית אשר יוצרים מציאות ייחודית בתוכו. הדבר  נובע הן מעיצוב המוצר והן מתכונותיו הפרקטיות :אקוסטיקה, גרירה קלה וטריקה שקטה, תכונות שאם הן קיימות אתם יודעים שיש לכם מוצר איכות המשדרג את איכות המגורים שלכם. במקבץ שאלות ותשובות זה נלמד לזהות בקלות תכונות אלו עוד בשלבים הראשונים כשאנו מעיינים בחומר כתוב על דלתות כניסה או צופים בתמונות עם מפרט טכני דל פרטים.

כאשר מציינים שהדלת ניחנת בטריקה שקטה, כיצד ניתן לדעת בוודאות שזה נכון לפני שמנסים?

תמונת הדלת חושפת לא מעט פרטים על תפעולה. בדלת בה ישנה טריקה שקטה אתם לא אמורים לשמוע דבר כשהיא נסגרת, גם אם זה בחוזקה, שהרי זו בדיוק המשמעות של טריקה. בדלת כזו צריך להיות סט גומיות כפול, האחד במשקוף בצד שבו הדלת מבצעת את הטריקה (כלומר בצד הנגדי לצירי הדלת), והשני בדלת עצמה באותו מקום וגם ביתר עבריה על מנת למנוע רעשים מהמשקוף העליון ושל הצירים. הגומיות הללו אינן נראות כמו גומיות מטבח או שימור מזון, אלא נחשבות עבות מאד כ- 8 מ"מ עד 1 ס"מ עומק, ולכן ניתן לראות אותן על תמונות הדלת. הן פוטוגניות מספיק בשביל שניתן יהיה להבחין בהן. בנוסף, מומלץ לצפות בסרטון הדגמה לראות שהטריקה אכן מבוצעת בשקט מופתי גם בעוצמת דחיפה בינונית או גבוהה.

כיצד ניתן לאשש כי מדובר בדלת עם גרירה קלה?

גרירה קלה היא תכונה שאופיינית לדלתות כניסה מחומרים הידועים כקלי משקל, עם צפיפות חומר מופחתת בהשוואה לכלל. למשל, אלומיניום, לעומת מתכות אחרות, נחשב לחומר קל מאד על אף המתכתיות שלו. כך גם פולימר, אם משווים אותו לעץ הטבעי. דלתות מחומרים בסגנון הזה יהיו קרוב לוודאי קלות גרירה. יחד עם זאת, ייתכנו דלתות מחומרי ייצור צפופים וכבדים יותר שעוצבו בדרך ייחודית ונעשו קלות גרירה. כשאתם נתקלים בפרסום על דלת ברזל, למשל, אשר מצוין שהיא קלת משקל – זה לא פרסום חריג, אלא חלק משגרת עיצוב חדשה ועדכנית בה הדלת קלה לגרירה על אף חומר הייצור הכבד שלה.

מה מאפיין דלת אקוסטית?

אקוסטיקה קשורה גם היא, בדומה לסוגיית הטריקה השקטה, לנוכחות גומיות בדלת ובמשקופים, לאיכות חומר הייצור ולרמת האקוסטיקה שלו. בדלתות פנים, בדרך כלל עץ טבעי הוא סממן לאקוסטיקה. בדלתות כניסה – אלומיניום בציפוי עץ יתן אפקט זה וגם אלומיניום מצופה פולימר או דמוי עץ מסוג אחר. תכונה זו בהחלט מומלץ לבדוק בחנות לפני שמתחייבים.
 
 
 
דלתות כניסה