מקלחונים

עיצוב | פרסם כאן
 
 

 

 טיפים מקצועיים לבחירת מקלחונים לאמבטיה 

מקלחונים לאמבטיה מוסיפים נופך עיצובי רב לחדר הרחצה שלכם. אם אתם מעוניינים להשביח את חדר האמבטיה שלכם, להטמיע בו התקן רחצה נוסף ולחדד את העיצוב, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מקלחון. אז מהו המקלחון, ממה הוא מורכב וכיצד ניתן לקבוע את טיבו? המקלחון הוא תא זכוכית עם פרזול פלסטי או מתכתי. הדלתות שלו עשויות להיות הזזה את פתיחה, כשהן ממוקמות בפינה בין 2 קירות בצורת מלבן או רבע מעגל. בטיפים הבאים תוכלו ללמוד כיצד להעריך מקלחון איכותי ולבחור אותו בהתאמה לחדר האמבטיה שלכם.

טיפ לבדיקת פרזול איכותי למקלחון

אחד הפריטים החשובים ביותר במקלחון הוא הפרזול שלו: העמודים העוטפים את פלטות דלת זכוכית וידיות הפתיחה/ ההזזה. מומלץ לוודא שזהו פרזול מתכתי אלחלד, ואם הוא עשוי פלסטיק, יש לוודא שהוא מוגן מפני שריטות ומודבק עם חומרים איכותיים לתא הזכוכית. כמו כן, יש לבדוק גומיות חיבור בין עמודי הפרזול לזכוכית של התא, ולוודא שהן במצב טוב, מתוחות ולא חשופות חיצונית לספיגת לכלוך. הניקיון של גומיות אלו עשוי להיות קשה אם ספגו אותו.

טיפ לבדיקת דלת הזכוכית של המקלחון

מאד חשוב לוודא כי זוהי דלת שהצורה שלה מתאימה לשילוב עם צורות חדר האמבטיה. בחדר שיש בו הרבה ידיות פרזול עגותו ומשקופים עגולים בארונות ייתכן כי דלת עגולה תעשה את העבודה, בעוד שבחדר עם פרזול מלבני – תתבקש דלת מרובעת, אך כמובן שאין טוב ממראה עיניים ולכן אנו ממליצים לוודא באמצעות הדמיית מחשב שהרכיבים של המקלחון וחדר האמבטיה משתלבים דקורטיבית אחד בשני. עוד בתא הזכוכית, הצבע והמרקם: חשוב לוודא כי אם לא בחרתם בצבע שקוף, שהגוון של הזכוכית מתאים לגווני החדר ושהמרקם הוא כמו שאתם מחפשים: 100% חלק או התזת חול להסתרת המתקלח בתוך התא.

טיפ לבדיקת פרספקטיבת המקלחון

נתון זה אישי וייחודי לכל חדר בנפרד. אם חדר האמבטיה שלכם קטן – הטוב ביותר עבורו יהיה מקלחון בעל דלתות דקות וידיות פתיחה/ הזזה קטנות. אם החדר גדול, מקלחון בעל דלתות עבות ופרזול בעל גודל גדול יתאים יותר מאשר מקלחון דק וקטן שלא ישתלב טוב במראה החדר בשל יחס גדלים לא פרופורציונאלי. גם את הנתון הזה חשוב לבדוק בהדמיית מחשב ולא להסיק מסקנות בטרם צפיתם בדגמי המקלחונים.